niedziela, 12 marca 2017

Zapraszam

Już po wernisażu naszej wystawy "Łódzkie klimaty w hafcie" -15-lecie Stowarzyszenia Miłośników Haftu "Kanwa" w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Przyszli nasi znajomi, sympatycy rękodzieła i było bardzo miło. To już tyle lat spotykamy się razem w Stowarzyszeniu , w tym czasie powstało mnóstwo ciekawych prac malowanych igłą i nitką, zrealizowaliśmy kilka wystaw o różnej tematyce nasze spotkania to również omawianie planów na przyszłość także koleżeństwo i piękne przyjaźnie to wspólne wycieczki nie tylko po naszym kraju. Byliśmy razem w Wilnie i w Pradze i mamy nowe projekty wyjazdów.
Na naszej wystawie prezentowanej teraz w Centralnym Muzeum Włókiennictwa  Łodzi pokazujemy prace wykonane w różnych technikach, ale oczywiście króluje haft krzyżykowy. To obrazy ,serwety,obrusy, zabawki, biżuteria i inne rzeczy użytkowe. Główny temat wystawy "Łódzkie klimaty w hafcie"to seria wzorów  opracowanych na podstawie wybranych publikacji. Chcieliśmy pokazać piękno łódzkich zabytków często nie zauważanych  nawet przez mieszkańców. Nasze prace przedstawiliśmy w czytelny sposób na każdej tablicy umieściliśmy haft, zdjęcie i opis gdzie możemy odnaleźć dane miejsce w Łodzi. Chcieliśmy zachęcić odbiorców naszej wystawy do spojrzenia z innej perspektywy na nasze miasto. Mamy nadzieję,że nam się to udało
W naszej wystawie biorą udział gościnnie hafciarki z Wilna,które poznaliśmy na naszej wycieczce w ubiegłym roku. czyli -podróże kształcą i można poznać nowych przyjaciół.
Ostatnie półtora roku było bardzo pracowite, bo cały czas trwały przygotowania do naszej wystawy. Najpierw powstały wzory , potem trzeba było przenieść je na kanwę, a ostatnie dwa tygodnie to już przygotowania , przygotowania itd. Ale już wystawa jest OTWARTA.....
Zapraszam do odwiedzania naszej wystawy i oczywiście miasta Łodzi , które cały czas zmienia swoje oblicze, ale pamiętajmy o dawnym pięknie utrwalonym w witrażach i elementach architektury.

Otwarcie wystawy.
 To moja praca fragment witrażu "Jutrzenka" z willi Leopolda Kindermanna ,poniżej tak prezentuje się na wystawie.


Poniżej prace pań z Litwy


Poniżej moja kolekcja prac

 i moje torby i pisanki

Poniżej prace naszej koleżanki Ewy 

 
a to prace Barbary

To tylko kilka prac ,na naszej wystawie jest ponad 500 eksponatów ,postaram się w kilku postach choć trochę pokazać pozostałe prace.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie,ale udało mi się tyle napisać.....

14 komentarzy:

 1. Szkoda,że to tak daleko, chętnie bym obejrzała Waszą wystawę...
  Pozdrawiam wiosennie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję Lucynko! Zachwycające prace Twoich koleżanek i Twoje oczywiście. Sama posiadam małą kolecję Twoich prac:) Twoje torby sa niesamowicie oryginalne, po prosu jesteś artystką!
  Pozsyłąm ciepłe pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielkie gratulacje wspaniała wystawa!

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne prace, a Twoja wyjątkowa, szkoda, że do Łodzi mam tak daleko.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała wystawa !!! Twoje torby są bardzo oryginalne. Masz się czy pochwalić. Gratuluję !!! Pozostałe prace - piękne , a niektóre wręcz nieziemskie !!! Fajnie, że razem podróżujecie i macie takie osiągnięcia. Pozdrawiam serdecznie :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje!! To naprawdę zaszczyt, żeby taką wystawę odwiedzić. Jestem bardzo dumny! Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do swojego kącika! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczne prace !! Fajnie być częścią tego zespołu . Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pokazuj, pokazuj koniecznie - przepiekne prace. A ta Jutrzenka - ach !
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Cuda i cudeńka na tej wystawie. I fantastyczne wydarzenie... No, że też je przegapiłam... Pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń