niedziela, 9 września 2018

Już w ogrodzie

czuję sie zapach jesieni,zmieniły się kolory. Ptaki jeszcze pozostały choć nie mieszkają już w swoich domkach. Oczywiście nie wszystkie ,bo np.wilgi już opuściły swoje gniazdko na gałęzi brzozy i gdzies zniknęły ( choc przez parę dni obserowałam jak 6 wilg przylatuje na tą gałąź i dziobie to gniazdko ,,koszyczek,,,aż po paru dniach zniknęło i one też odleciały). Za to pozostałe ptaszory cieszą nasze oczy kąpielami w różnych naczyniach z wodą wystawionych do ogrodu.Oczywiście częstują się też dobrami na drzewach i krzakach i jeszcze wesoło trelują.
W oczekiwaniu na kąpiel......Zajadają smakołyki.....

Pozdrawiam wszystkich zaglądajacych do mnie

6 komentarzy:

 1. Przepiękne masz te ptaszory. U mnie dzisiaj chyba stado szybujących szpaków dosłownie przywaliło w balkon, aż kot dał dyla, taki był huk. Niedługo będziemy otwierać zimową stołówkę. Zadziwiające jest że obecnie w rejonach wiejskich trudno wypatrzeć ptaki. Właśnie wróciłam z Beskidu Śląskiego. Tam w ogródkach mało co śpiewa, w górach też sporadycznie. Kiedyś słyszało się więcej. Natomiast na osiedlu wszystko łazi niczym kury w zagrodzie. Łatwe żarcie swoje robi.
  Pozdrówki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesień , jesień, ja tak też mówię,
  ale mąż mówi ,że to późne lato :-))
  Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesienna aura towarzyszy nam już od jakiegoś czasu, bo susza powoduje, że na drzewach. W parku pod drzewami iście jesienne klimaty. Piękne zdjęcia, ślicznie udało Ci się podejść i sfotografować ptaszki 👍
  Pozdrawiam Alina

  OdpowiedzUsuń
 4. Kosy i sikory są wierniejsze niż wilgi, więc zostaną u nas jeszcze :). Ze zdjęć bije spokojem, jesienną sielanką.

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne ptaszorki ! Miło obserwować jak pluskają w wodzie :)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że tylu skrzydlatych gości Cię odwiedza :))) Pozdrowienia ślę ;)

  OdpowiedzUsuń